Webowy System Zarządzania Treścią (WCMS) - Wiedza & Praktyka | Śląska Akademia Nauki i Rozwoju

Kurs
skype'owy 

Księgowość
30 godz. 

500.000 happy customers 1.255+ zadowolonych klientów 100% satisfaction 100% satysfakcji Best price guaranteed Najniższe ceny zagwarantowane Always personal help Dzwoń i pytaj o inne kursy, także stacjonarne!

Webowy System Zarządzania Treścią (WCMS)

Systemy CMS (Content Management System czyli System Zarządzania Treścią), pozwalają na łatwe zarządzanie całą zawartością strony WWW z poziomu przeglądarki, a wszystkie wprowadzane materiały zachowują jednolitą szatę graficzną oraz strukturę.

Jeśli chcesz dodać nową pozycję w menu to zmiana następuje w jednym miejscu. Nie trzeba poprawiać dziesiątek dokumentów html, tak jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych statycznych stron. Poza tym obejdziesz się bez dodatkowych programów do przesyłania plików na serwer. Nasze kompetencje:
wdrożenie systemu,
implementację zawartości merytorycznej na portal,
opracowanie i wdrożenie systemu identyfikacji wizualnej projektu.
Wszystko zrobisz za pomocą przeglądarki internetowej. Jeśli zajdzie potrzeba odmiany szaty graficznej, wystarczy zmodyfikować kilka plików kodu szablonu graficznego oraz wgrać nowe obrazki, a wszystkie strony otrzymują nowy wygląd. Budowa i edycja strony przypomina układanie klocków, które doskonale do siebie pasują - dzięki czemu serwis zachowuje zawsze oryginalny i jednolity wygląd. Systemy CMS zostały przygotowane z myślą o osobach niewykwalifikowanych w zakresie edycji dokumentów html, dlatego mogą one być obsługiwane przez dowolną osobę, która nabyła podstawy edycji stron przez przeglądarkę. Takiej osobie wystarczy podstawowa umiejętność obsługi komputera, aby aktualizować firmową stronę. Po krótkim przeszkoleniu użytkownik bez żadnej specjalistycznej wiedzy może dodawać nowe strony oraz aktualizować już istniejące. Edycja treści strony przypomina korzystanie z edytora tekstu MS Word. Osoba dokonująca zmian nie musi znać składni języka HTML. Zalogowany do systemu użytkownik oglądając stronę w trybie edycji widzi dodatkowe opcje, które odpowiadają danemu poziomowi uprawnień. Przyciśnięcie jednego guzika sprawia, że zmiany naniesione w serwisie w trybie edycji, są automatycznie nanoszone na całą witrynę. Zaawansowany system uprawnień pozwala na nadanie praw każdemu użytkownikowi tak, aby miał on dostęp tylko do określonej części serwisu. W ten sposób aktualizację i rozbudowę serwisu można rozłożyć pomiędzy różne osoby, które będą zajmowały się odpowiednimi do swoich kompetencji częściami witryny. System zarządzania treścią jest przeznaczony zarówno dla małych, kilkunasto-stronowych serwisów, jak również dla dużych witryn składających się z setek dokumentów. W systemie można uruchomić wiele modułów - galeria, forum dyskusyjne, ogłoszenia, sklep.

w górę